Публикация

Анас Маздрашки и Александра Габровска са големите победители от тенис турнира „Амбинор къп“ за юноши и девойки

Анас Маздрашки  от ТК "Егалите", Несебър и Александра Габровска от ТК "Каратанчева", София спечелиха  титлите от  Държавното лично първенство по тенис на открито за юноши и девойки до 18 г. "Амбинор  къп". Финалните битки от надпреварата се проведоха на кортовете на тенис клуб "Левски" в Борисовата градина.

В двубоя за титлата при юношите Маздрашки се наложи над Георги Георгиев от ТК „Хасково 2015“, след като успя да реализира обрат и да спечели с 2:1 сета (3:6, 6:4, 7:6).

Финалът при девойките изправи една срещу друга Александра Габровска от ТК "Каратанчева“ и Лидия Енчева от ТК „Вектор Тенис Спорт“, София. В него Габровска се наложи с 2:1 сета (4:6, 6:3, 7:5) и по този начин защити титлата си от миналата година.