68
Участници
23
SafeValue must use [property]=binding: undefined (see http://g.co/ng/security#xss)

Депресията - симптоми, видове, лечение или какво знаем за нея?

Отворена дискусия
68
Участници
23
Участници
23

Веселин Красимиров Койнов

31 май 2017 14:46 Закачено

Вчера във форума наша потребителка публикува своите житейски и емоционални трудности, което ме подтикна да създам тази дискусия. Тъй като проблемът с депресията е изключително сериозен, приканвам нашите потребители и специалисти да участват активно и да споделят своя опит свързан с този проблем. Ето и писмото от нашия потребител публикувано във форума:Здравейте, Пише Ви една жена на 35 год... Вижте повече

ст. пр. Аманита Мускаринова

16 апр 2015 15:12

Тази жена трябва да се консултира със специалист. Едва ли би се справила сама, а и защо, след като може да получи професионална помощ. Депресията не е свързана със слаб характер, а е заболяване. Не че много разбирам, но съм имала познати с подобни проблеми и май Надежда добре е определила за биполярното разстройство. Един човек в депресия няма да седне да напише толкова дълго писмо и така доб... Вижте повече

Пламен Игнатов

17 апр 2015 15:38

Клин клин избива. Хвани си някои друг и повечко секс.

Иван Маринов Димитров

Студент по здравни грижи

16 окт 2018 12:47

Добре е винаги при тези проблеми да се консултирате с лекар, защото съм чел доста и знам, че някой хората приемат билки, когато взимат лекарства. Скоро четох коментар точна на една жена в http://bilkabg.com" target="_blank">http://bil... Вижте повече

Петер Иванов

31 май 2017 14:46

Лекува се с почивка.sveti-vlas.bg/http://sveti-vlas.bg/">http://sveti-vlas.bg/>

г-н антон бъзлев

Здравейте от 1година ходя по болниците.първо имах проблем със сърцето оказа се че няма нищо сериозно.след това се появиха болки в главата и замайване също така и шъм в ушите.правих ЯМР иказа се че няма нищо сериозно изписаха ми хапчета пих ги 1 месец пооправих се.След около 10месеца се появиха същите проблеми от 1месе на сам пия хапчета но няма ефект бях в болница поставиха ми диагноза вестибоп... Вижте повече

Криста Захариева

Здравейте. На 22 години съм. Имам гадене от 8 години, получи се след силен стрес. Като много малка ми се получаваше от миризми, но изчезна. След това се появи отново. От 8 години ме лекуват с антидепресанти, като съм пила повече от 15 вида, помагат за малък период от време и след това отново се появява, лекарите вдигат дозата и се повтаря същото. Според всички психиатри това е депресия. Преди 3... Вижте повече

милена стоянова

imam edin problem lekyvam se ot post travmira6to rastroistvo imali spasenie ot tova

Детелина Николова

Здравейте!Искам да ви поздравя за създаването на тази дискусия. Днес има достатъчно информация на тема "депресия" и специалисти, които са готови да откликнат на всеки въпрос, свързан с нея. Независимо от това много хора подценяват този здравословен проблем, отнасят се с пренебрежение към симптомите на депресията и по този начин те подценяват болката и страданието на свои близки/приятели/колеги,... Вижте повече

Албена Хюбнер

Депресията е един от бичовете на съвременния живот и на съвременното общество. Преди години попаднах на изследване на  Националния институт по здраве на САЩ, според което ако човек посещава минимум три пъти седмично някакъв тип физически дейности, като спорт или танци, действието е равно по ефективност и сила на това на антидепресантите, както и че рецидивите при хора, които практикув... Вижте повече

Виорика Стоянова

29 апр 2015 12:32

Не съм сигурна, че само спорт и забавления могат да ни освободят от депресията. Мозъкът е много сложна система и според мен, ако си реши да ни заключи в някой капан - трудно може да се измъкнем без чужда помощ.

Веселин Красимиров Койнов

Виорика Стоянова

24 апр 2015 14:41

Според мен трябва да се прибягва много внимателно до употребата на антидепресанти и никога да не се злоупотребява с лекарства и алкохол, защото последствията могат да са фатални.

Светослава Икономова

24 апр 2015 14:52

Аз смятам, че антидепресанти трябва да се взимат само и единствено по лекарско назначение и в никакъв случай човек да не си поставя сам диагноза и лечение, защото може да стане страшно

Марина Кунчева

Клинична психология

Биполярното разстройство е една много сериозна диагноза и не можем да мислим за нея без да сме се срещнали с човека и да сме направили психологическа оценка на състоянието. "Депресия" е една обща шапка, под която се крият много разновидности. Не случайно говорим за био-психо-социален модел. При психичните проблеми по различен начин се преплитат биологични фактори, генетична обремененост, външн... Вижте повече

Лара Миланова

Току-що си направих този тест. Оказа се, че имам над 33 т. Ето и цитатът, който силно ме притесни:  "Не е изключено някоя хронична ваша болежка да се е обострила или ако симптомите ви са предимно душевни, да отключвате и истинска депресия." Моля, ако някой е изпитвал състояние, близко до депресия, да сподели надежден начин как се преодолява. Възможно ли е душевното неразположение да е... Вижте повече

Марина Кунчева

Клинична психология

17 апр 2015 17:34

Здравейте! Депресията се диагностицира от психиатър или психолог. В някои случаи психотерапията е достатъчна, в други случаи се налага медикаментозно лечение. По принцип депресиите се обострят през пролетта и през есента. Това се дължи на някои биологични фактори.