Участници

SafeValue must use [property]=binding:  (see http://g.co/ng/security#xss)

Третият пол - право на демократичен избор или ...?

Участници

г-н Илия Илиев 27 авг 2019 22:25

За трети пол се пише и говори в индустриално развитите общества,тук ако има такива хора ,то те са репресирани от Властта или гонени от психиатърски колективи.

Ниските доходи на глава от населението в България показват,че Шизофренията на политическата класа взема връх в ограбването и прогонването на младите българи от домовете им!

21 Тогава Господ Бог даде на човека дълбок сън, и той заспа; и взе едно от ребрата му, и изпълни мястото му с плът.
22 И Господ Бог създаде жената от реброто, което взе от човека и я приведе при човека.
23 А човекът каза: Тази вече е кост от костите ми и плът от плътта ми; тя ще се нарече Жена, защото от Мъжа бе взета.                                            Битие 2                                                                                                                          Някой иска да прибави нещо или оспори Библията ли?                                                                                                                      

Анонимен

21 авг 2019 16:42

Темата за трятия пол както и възможносатта хората  сами да определят за какво се смятат, мъж, жена или нещо друго е поредния проблем породден от нео либерализма - за да се защитят интересите на малцинство, се лимитират правата на мнозинството. По тоиз начин реално гарантирането на права за едни, се превръща в лимитиране на права за повечето 

Анонимен

20 авг 2019 20:14

Какъв трети пол?Бог е създал Адам и Ева,а не друго.Защо повечето им защитници се кръстят и ходят на църква?Срам и позор за такива хора,язък за държавата ни с над1300годишна история

Анонимен

21 авг 2019 16:05 Редактиран

Не знам как успяхте да намесите теология и история в тази дискусия. Нищо общо с темата.

Д-р Христо Петров Чалъков

Ендокринология и болести на обмяната

28 юли 2021 10:56

Защо, правилно и логично ги намесва!!!

христо терзиев 16 авг 2019 17:41

Стига сте коментирали тези глупости.

г-н Илия Илиев 14 авг 2019 17:46

Какъв "трети пол" българите са най-големите бедняци в Е.С.,в психиатриите лежат само най-бедните и безработни българи!

Доктор Иван Димитров Ников лекува социално слаби българи и цигани с инжекции и хапове!
Най-голямата корупция в БГ медицината е в Психиатриите,защото там се лекуват ограбени хора останали без адвокатска защита.В България НЯМА правосъдие и това всеки ,които напуска страната през "ТЕРМИНАЛ-2" го знае,има някакви лекари-психиатри които под благовидни предтексти прекарват и още повече ощетяват българите,като ги инвалидизират в ТЕЛК-комисиите!

ТРЕТИ ПОЛ НЯМА И НЕ МОЖЕ ДА ИМА!!! ТОВА СА ОПИТИ ДА СЕ ИЗКРИВИ ЕАСТЕСТВЕНИЯ РЕД НА НЕЩАТА!!! ЗАТОВА ГО ОТРИЧАМ!!!

д-р Светла Маркова

Акушерство и гинекология

6 авг 2019 15:57

Напоследък е модерно да се натрапват определения ,които в дадени страни имитират свобода на духа.В други страни все още са налице устоите на религия и моралните принципи ,които се базират на природните закони Основните принципи в биологията на човека са ,че има генетичен ,гонаден, психичен и фенотипен пол Това са норми ,което означава ,че те са преобладаващите сред населението .Когато има съвпадение между всичките тези полове-xx хромозоми женски тип пол .органи ,психика на жена и образ на жена говорим за норма Същото се отнася и за мъжете .Всичко останало е патология ,която дали ще бъде разглеждана като болест в мед литература или като различни термини ,съществуващи сред широката публика все тая.При оформянето на половете в ранните ембрионални срокове съществува едновременно развитие на женска и мъжка полова система ,но ,когато има хромозоми ,които са в комбинация xx, xy  създават предпоставка за  оформянето на съответния гонаден  пол като другия не се развива.Когато поради отклонения в развитието се смути този нормален процес ,тогава настъпват пат отклонения ,които на практика не са толкова чести.Много са пат комбинации ,но повтарям те не са толкова чести и са израз на патология.За мен по-големия проблем е изкривяването на психическия пол ,което е израз също на патология, на инфантилност ,липса на ценностна система и напоследък изследвания ,които показват връзка с дефекти на генома.Тенденцията да се демонстрира тази патология и да се тероризират нормалните хора с демонстрации ,налагане на това ,което е патология е дразнещо и отвратително за множеството хора,които са нормални Това  явление да се налагат всеки ден по медиите това ,което е патология е отвратително ,защото  то  се среща рядко, не е норма,но когато го налагаш, то може да повлияе на психиката на подрастващите Вместо да възпитаваме мъжественост ние трябва да сме свидетели на прегръдки и целувки между мъже ,които обикновено имат норм хромозоми и гонади.Даже да стимулираме бракове,които да възпроизвеждат пат .психика у децата ,които отглеждат.Това е престъпление според мен! 

Анонимен

2 авг 2019 08:14

Под трети пол аз разбирам и смятам, че това са хората, които са т.нар. “intersex” или още казано хермафродити, които имат белези и на двата пола. Смятам, че трябва да им се даде възможност в осъзната възраст (14-18) да изберат от кой пол да бъдат и съответно да се извършват необходимите операции, а не някой друг да решава вместо тях. Тук не става въпрос за трансджендъри и всякакви такива, които чисто биологично не са от срещуположния пол, а за реални медицински случаи.

Анонимен

8 юли 2019 16:53

седене на д-то, дефекация, полово предавани болести

Виолета Милева 8 юли 2019 16:51

не, много загрубяват и без такива грозни картинки любовта и секса

Анонимен

26 юни 2019 10:02

Трети пол не съществува. Всеки се ражда или от мъжки или от женски пол, ДНК определя половата принадлежност. Трябва да се прави разлика между пол- като биологично понятие и сексуалноста на индивида, която е както се казва "съвсем друга бира"...Сексуалността е комплексно явление и за оформянето й са отговорни редица фактори, преди всичко на нивото на обществото със съответните му там морално-етични, религиозни, културни, поритически, икономически и пр. параметри. 

Анонимен

7 фев 2019 12:14

Направо ми идваше да вляза в телевизора и да оскубя онези две същества, които се опитваха да превхърлят своята собствена обърканост върху горкото дете. Не отива на добре тоя свят...

Анонимен

7 фев 2019 15:26

Ама те и не изглеждаха нормални тези, имаха вид на хора с отклонения, както и дамата, директор на въпросното детско заведение. Ако това беше изключение, щях да подмина с объркана насмешка, но то се превръща в правило. Едва ли не ни карат да се срамуваме, че се наричаме мъже и жени. Според мен се обслужват интереси нечии.

Алена Хубенова

7 фев 2019 12:07

Вчера попаднах на този репортаж на DW , който в контекста на отношенията в шведско семейстов, съставено от трансджендър човек и някакво друго непонятно за мен същестно, обговаря разчупването на половите стереотипи. Изумена съм, не - потресена съм, как може под маската на свободолюбието и правата на индивида да се прокламират явни отклонения. Когато обаче те се налагат на деца, окито са неосъзнати индивиди, но иамт ясно изразени права, за мен подобно поведение е престъпно. Не съм психиатър, и психолог не съм, но за мен е силно притеснително подобно поведение, а когато до е поощрявано на държавно ниво, ог усещам като явна заплаха. В репортажа видях, че дори се прокламира за пренаписване на класически произведения, така че те да "паснат" на този модел на мислене и поведение. Притеснена съм, че тази "мода" всъщност обслужва извратени интереси и сме на крачка от това содомията и инцеста да подменят естествените взаимоотношения и скоро самите ние да се срамуваме от вековните модели на междуполови отношения.- https://nova.bg/news/view/2019/02/06/239806/%D0%BD%D0%B5%D1%83%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B2-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B2-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BA%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%BC/?fbclid=IwAR06qrc2wq3jsimuf44mLfMcHNSyyzAEwIqWWpm-zETjXNT9S7MUxlyDGVo" target="_blank">https://nova.bg/news/view/2019/02/06/239806/%D0%BD%D0%B5%D1%83%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B2-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B2-%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BA%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%BC/?fbclid=IwAR06qrc2wq3jsimuf44mLfMcHNSyyzAEwIqWWpm-zETjXNT9S7MUxlyDGVo>

Анонимен

28 ное 2018 12:29

И аз не разбирам защо трябва толкова да се коментира това, защото знаете, че колкото повече се повтаря една лъжа, накрая тя става истина. Както всеки се чувства добре в дома си, но спазва условията на външните изисквания, така и те да се чувстват както си пожелават, но навън, те са от мъжки и женски пол. То е нещо друго в живия живот.