Участници

SafeValue must use [property]=binding:  (see http://g.co/ng/security#xss)

От каква апаратура се нуждаят българските болници - думата имат лекарите

Участници

Описание

Настоящата дискусия има за цел да осветли неотложните нужди на лечебните заведения от апаратура и консумативи, за да бъдат подпомогнати от гражданското общество чрез кампанията "Капачки за бъдеще"

д-р Николай Радулов

Акушерство и гинекология

26 сеп 2020 19:15

Като един от последнте "мохикани" - работейки 44 години поставям въпроса - преди апаратурата трябва да се пазят кадрите. Снабдяването с апаратура е изключителна необходимост , защото времето на Земелваис отдавна отмина, но преди да купите "скъпата играчка" , уточнете кой ще работи с нея. Имам сериозен ГОРЧИВ опит на блокирана и не използвана апаратура/ зачохлена вече две години на стойност над ... Вижте повече

Marik Pateyi Jane

22 сеп 2020 02:23

НАПЪЛНО ИЗЦЕЛЕНО ОТ ХЕРПЕС. Когато един мой приятел ми разказа как д-р Викрафт му е помогнал да се отърве от гениталния си херпес, аз отказвам да повярвам поради факта, че съм загубил толкова много пари за хора, които се правят на това, което не са. Реших да направя сделка с моя приятел, че ако искам да загубя пари за този лекар, той ще трябва да ми върне и той се съгласи. Продължих да купувам ... Вижте повече

д-р Румяна Тодорова

Кожни и венерически болести

1 яну 2020 18:10

Нека да помислим и за специалистите, които стават все по- малко. Качествената апаратура не може да работи без тях.

Андреy Борисов Бъчваров

20 дек 2019 13:05

Може ли някой от вас, лекар да ме консултира има ли смисъл от електронен стетоскоп и къде мога направя клинични тестове на този, който съм разработил?

Гриша Димов Грозев

27 ное 2019 19:00

Тук често се говори за държавата. Но никой не може да каже нещо за републиката.Нали сме Република България, що е тогава държава? Но за жалост, вместо република ни натрапиха фирмена монархия.За да има перфектно здравеопазване трябва да се въведе задължителен данък "Отбрана" и от този фонд да се харчат толкова пари, колкото е акумулирал този крайно потребен ни фонд. И нито цент повече за щяло и н... Вижте повече

д-р Иван Миндов

Неврохирургия

21 ное 2019 02:33

Хубава инициатива! Нека събере повече последователи. Явно като нямаме държава, която да ни помага в това отношение, да лекуваме пациентите си - качествено, трябва да прибягваме до такива инициативи или лична себераздаваемост. Но не това е пътят - за промяна или подобрение... 

Лазар Стоянов Радков

2 юли 2019 12:05

Благодаря на всичките 55 медицински лица, които попълниха анкетата до момента. Благодарение на вас ще можем да насочим по-точно гражданската енергия и някои от вас ще бъдат първите бенефициенти от това. До края на проучването има още две седмици. Поздрави

г-н Октай Ибрям

1 юли 2019 17:31

Трябва да се осигурят достатъчно превързочни материали за отделенията и кабинетите, а не да се изпращат пациенти до аптеките .

Лазар Стоянов Радков

2 юли 2019 11:41

Благодарим за този коментар.

д-р Чавдар Чобанов

Общопрактикуващ лекар

1 юли 2019 10:26

Колеги,възхитен съм от вашата идея и от това което сте направили за малките общински болници,но смятам,че държавата абдикира от всички обществени задължение,не само от здравеопазването!

Лазар Стоянов Радков

1 юли 2019 16:09

Уви, май на доста места е така ... :( Затова е много важно всички ние - Гражданите - да НЕ абдикираме!

д-р Чавдар Чобанов

Общопрактикуващ лекар

28 юни 2019 10:23

Веноскопи за всички отделения и лаборатории,само,че не от капачки а от МЗ!!!

д-р Георги Ангелов

Анестезиология и интензивно лечение

28 юни 2019 16:04

Здравейте, разбирам напълно желанието Ви институциите да оправдаят доверието ни. Това обаче засега не се случва и ако можем да помогнем паралелно, няма причина да не го свършим.

Лазар Стоянов Радков

28 юни 2019 20:55

Благотворителността, бидейки 100% доброволна, би трябвало да дарява единствено, където даренията са НУЖНИ и ЖЕЛАНИ. И затова съм напълно съгласен с д-р Чобанов и мога да ви уверя, че ще даряваме венископи само там, където са нужни и където нямат проблем с това, че въпросните са закупени със средства от рециклирана пластмаса. Поздрави