Участници

SafeValue must use [property]=binding:  (see http://g.co/ng/security#xss)

Има ли полза от ваксините?

Участници

Андриан Схумаxер иванов Лазаров

6 юни 2020 12:16

Здравей те аз несъм лекар но имам деца които подлежат към този момент за имунизаци и ваксини но напоследък има във България се вкарват много не качествени ваксини и има много заболели деца имено от тях със какво доверие да подложя свойте деца Благодаря

д-р Веселина Василева

Общопрактикуващ лекар

6 юни 2020 15:42

Г-н Лазаров, От къде е информацията ви кои ваксини са качествени и кои не ? Децата ,както и възрастните , боледуват понякога , но дали заболяванията им са резултат от ваксинации ?Страшно е, когато умират деца ,от заболявания , за които има ваксини!

д-р Людмила Крумова Костова

Общопрактикуващ лекар

30 май 2020 15:59

Здравейте!Категорично подкрепям правилното и точно по индикации приложение на ваксините у нас ,според нашия имунизационен календар и съм убедена в тяхното превантивно действие в детската възраст.Доктор Людмила Костова-Враца-30.05.2020г.

д-р Веселина Василева

Общопрактикуващ лекар

17 май 2020 20:41

Да,аз съм категорично ЗА ваксините. Сега усилено се говори за създаване на ваксина срещу КОВИД- 19 ,по този въпрос съм малко резервирана,защото да се създаде БЕЗОПАСНА и ЕФИКАСНА ваксина се изисква ВРЕМЕ.

д-р Константина Кирова

Акушерство и гинекология

25 май 2020 21:44

Д-р Василева, това е и моето мнение.

Маг.-фарм. Веселина Стоянова

Фармация

26 юли 2019 09:30

Ваксините са изключително важни за изграждане на общ имунитет сред обществото. Да, за да се избегнат усложнения, трябва да се подходи индивидуално, да се прецени съотношението полза/риск, а при заболяване да се отложи ваксината. Според мен обаче, обществото като цяло е хубаво да повиши здравната си култура, защото често "антиваксъри" са хора, които понятие си нямат от ваксини. Ние, като здравни... Вижте повече

Анонимен

13 май 2019 17:56

Ваксини трябва да има но не такива от които ште спестите пари а такива които реално помагат

Д-р Гергана Профирова

3 юли 2018 14:21

Няма как да не постна този интересен тест относно ваксините. Всеки може да провери своите начални знания 

Анонимен

30 юни 2019 14:30

Тестът мисля, че не е много точен / правилен. Все пак ДА на ваксините и лекарите, които знаят кога и как да ги поставят.

д-р Жан Читалов

Урология

31 май 2017 14:46

Не може да се живее без ваксини. С тяхна помощ изкоренена едрата шарка, която е била жесток бич. Силно са намалели случаите на туберкулоза и ред други опасни за нас болести.Обаче постоянно ни атакуват с реклами за нови ваксини. Дали те изиграват положителна роля според мен ще се разбере едва след години. Смятам, че за тяхната целесъобразност трябва да се изказват тесни специалисти - имунолози,... Вижте повече

Кристина Христова

23 фев 2017 22:02

Разбира се ползите от ваксините са безспорни в дългосрочен план. Проблемът е , че няма яснота по въпросът. Всяка ваксина има процент на успех и процент на неуспех. Няма ваксина която да гарантира на 100% незаболяване. Т.е . ваксината не е гаранция , тя просто намалява шанса за разболяване към определен щам от нещо си в някакъв процент. Неизбежно освен ползи има и странични ефекти / в които има... Вижте повече

Кристина Христова

17 мар 2017 01:57

д-р Жан Читалов , питахте конкретно за противогрипната ваксина - ето едно интересно, медицинско Харвардско проучване http://www.health.harvard.edu/blog/get-the-flu-vaccine-reduce-your-risk-of-death-201509158274" target="_blank">http://www.health.harvard.edu/blog/get-the-flu-vaccine-reduce-your-risk-of-death-201509158274>

д-р Георги Киряков

Общопрактикуващ лекар

Ваксините са най-голямото постижение на медицината досега

Светослава Икономова

2 фев 2017 15:37

Трябва държавата да се намеси категорично, защото родители, които отказват да ваксинират децата си създават потенциална опасност за възникване на епидемия и застрашават другите деца.

Живка Кубадънова

Да! Има полза- прочечте мнение на професиуоналист и доказан активист. http://www.credoweb.bg/d-r-bonka-bedzheva-ot-siti-klinik-varna-vaksinata-sazdava-parvichen-imunitet-roditelite-tryabva-da-go-znayat-content-81743.html" target="_blank">Д-р Бонка Беджева от Сити клиник Варна: Ваксината създава първичен имунитет, родителите трябва да го знаят