31
Участници
9
Колко време преди забременяването е редно да се спре пушенето - и бъдещата майка и бъдещия баща?

Колко време преди забременяването е редно да се спре пушенето - и бъдещата майка и бъдещия баща?

Отворена

За ползата от своевременното отказване от цигарите преди една желана бременност

Правила

Всяко семейство, което пуши и планира бременност, трябва да захвърли цигарите. Въпросът е - кога.

17 май 2016 12:35

Радвам се за темата. Но не се радвам, че доктори говорят против тютюнопушенето. И ще ви кажа защо. Защото само с говорене нищо не се постига. След като знаете какви са ефектите защо не се забранят със закон? Защо не се съберат всички доктори и да го решат това? Родители пушат в домовете си пред децата си! Лично съм присъствал, децата им започват да се закашлят и чак тогава "родителите" се сещат да отворят да проветрят. В развитите държави отдавна намалиха цигарите гражданите. Има забрани за рекламиране на цигари дори. Тук в БГ всичко е опорочено. Преди 20-тина години са ми разказвали, че докторите са говорели против цигарите на майките и те не са пушили толкова колкото сега. Сега съм чувал доктор да казва, че до 3 цигари на ден при бременни нямало проблеми. Същото се отнасяло и за пиене на "лек" алкохол тип бяло вино! До една чаша можело! От вас докторите зависи здравето на масите. Но и от вас зависят корпорациите за лекарства. Вие трябва да си изберете какво искате за всички.

7 юли 2015 22:34
д-р Павел Павлов
7 юли 2015 22:34

Според едно проучване 15 години след спиране на цигарите тялото на бившия пушач се възстановява напълно. 

13 яну 2015 11:30

Има проучване, че храненето на майката 500 дни преди зачеването влияе върху плода. Значи представете си цигарите как се отразяват...

17 май 2016 12:58

Според мен лично, би трябвало влияние да има храненето през целият живот.

Чел съм, че минимум месец преди да започнат опитите за забременяване трябва да се спрат цигарите и всички никотинови продукти (дъвки, лепенки...). Една приятелка следваше някаква таблица - постепенно намаляваше броя на цигарите, които пушеше в рамките на няколко седмици, и после като ги спря напълно изчака месец и тогава почна опитите. 

13 яну 2015 09:26
Тина Малинова
13 яну 2015 09:26

Колкото по-рано, толкова по-добре. Важи и за двамата. Цигарите имат невероятно негативен ефект върху семенната течност http://invitro-plovdiv.com/index.php?option=com_content&view=article&id=101:2010-08-07-11-45-55&catid=34:2009-11-08-10-50-46&Itemid=60

истината е, че пусивното пушене води у децата до много завишена честота на астма и други белодробни болести. около една бременна жена и една родилка не трябва да се пуши въобще, защото дори пасивното пушене-а то е резултат не само на тютюневия дим, но и на имплегнирането на дрехите с кантран и никотин-има ужасни резултати

19 фев 2015 15:04

Познавам много жени, които вярват, че ако пушат в първите месеци от бременността, не е вредно за бебето. Дори имам приятелка, която пушеше докато роди и сега детето страда от силна алергия. Като чета компетентните отговори тук, стигам до извода, че може да е в резултат на пушенето на майката. Или греша?

17 май 2016 15:19

Знам за майка която пушила докато била бременна и сега дъщеря и страда от образуване на камъни в бъбреците. За друга ми бяха казали, че детето и е било с увредени бъбреци в следствие на пушене и пиене по време на бременност. Има и такива деца които са имали и мозъчни увреждания в следствие на лошите навици на родителите си като пушене и пиене. Дано поне хората разберат, че всичко оказва влияние. Да не чакат някой друг да им казва.

Реклама