Участници

SafeValue must use [property]=binding: undefined (see http://g.co/ng/security#xss)

От каква помощ и подкрепа имат нужда пациентите с епилепсия и техните близки?

Участници

Красимира Йорданова Дякова

13 ное 2018 22:38

Здравейте! Синът ми е на седем. От едногодишна възраст е диагностициран - епилепсия. Сега е първи клас. Трудно му е ученето. С печатните букви няма проблем, но ръкописите са му трудни. С математиката му е много трудно. Започна да проявява агресия в училище. Не знам как да се справя с това. Когато съм с него, нещата се получават донякъде, но аз искам да си запазя работата, а няма на кого да разч... Вижте повече

Анонимен

1 авг 2018 00:26

Здравейте аз съм страдал също много дълго време от епилепсия от много малък на годинка и 3 месеца от висока температура получавам тежък гърч и така до 35 година когато се подложиха на операция в София в Свети Иван Рилски при доктор Красимир Минкин и от тогава насам съм спрял всички лекарства и така вече повече от пет години.

Ю СИ БИ - България

1 авг 2018 09:40

Здравейте, много благодарим за споделения личен случай. Д-р Красимир Минкин е изключителен специалист и вашият случай ще помогне на хората да се свържат с него и да поискат консултация.

Ако желаете, може да изкажете своята признателност към него в нашата инициатива "Добрият лекар", за да може повече хора да достигнат до нея на
Вижте повече

Денка Ковачева

12 фев 2018 10:24

Здравейте! Сестра ми е на 38 години и има епилепсия от 11-годишна. Социалните ѝ контакти от поне 10 години са много ограничени, което резултира в лошите ѝ умения да комуникира. Има ли в България организация, която предоставя подкрепа на хората с епилепсия? Например групи за споделяне, помощ за правата им и т.н.? Благодаря!

Ю СИ БИ - България

19 юни 2018 17:09

Здравейте Денка, 

Изпращам Ви линк към страницата на организацията и контакти с нея. Разбира се, винаги може да зададете въпросите си в тази страница и ние ще се опитаме да ви помогнем

Вижте повече

Анонимен

14 дек 2017 08:07

Здравейте! Преди 5-6 години сестра ми направи два припадъка в рамките 2 часа. Беше в Германия, където и поставиха диагноза епилепсия. Тогава беше на 26 години и до този моменти нямаше проблеми. Впоследствие се върна тук и имаше още няколко припадъка. Мина съответните изследвания, но останахме с впечатление, че диагнозата не е съвсем категорична. Изписаха й лекарства и през последните 3-4 години... Вижте повече

Анонимен

8 ное 2017 15:24

Бременна съм в 4 месец, мъжът ми има епилепсия! Много съм притеснена за развитието на плода и евентуални усложнения. Дали ще наследи заболяването му или дали ще има някакви други усложнения? Моля Ви заповече информация.

доц. Росен Калпачки дм

Нервни болести / Неврология

14 дек 2017 00:01

От значение е естеството на заболяването на съпруга Ви. Ако не е генетично (само около 5% от епилепсиите), то опасност за детето Ви няма

Анонимен

30 окт 2017 15:33

Здравейте, от известно време чета за генетичните и метаболитни изследвания. Искам да попитам, когато се направят генетични изследвания и "покажат проблем" това хвърля ли нова светлина в леченението, променя ли се след това и резултатите с какво помагат?

доц. Росен Калпачки дм

14 дек 2017 00:02

На този етап генетичното верифициране няма сериозен ефект върху лечението

Анонимен

30 окт 2017 15:30

Искам да ви питам нещо повече относно заглеждането в една точка. Малката от скоро по веднъж на ден я забелязвам че го прави, но не както е в активно състояние да спре и да се стъписа, а примерно докато е в столчето за кола, в количката, прилича на нормално отвяване като при голям човек, но като я пипам и викам не винаги се обръща. По няколко секунди трае това, не повече от 10 може би. Ходихме н... Вижте повече

доц. Росен Калпачки дм

14 дек 2017 00:03

По-скоро повярвайте на невроложката. Ако детето Ви е под 6-годишно например е малко вероятно това да е сериозен проблем

Анонимен

4 юли 2017 13:35

Аз съм болна от епилепсия най важното е да се намери точното хапче.аз страдах 10г.всеки месец с ново хапче и всичките с обратен ефект ставах все по зле и по зле за гълтснето на езика бих казала че възможно защото на мен ми се случи и гадното е че епилепсията никаде несе зачита като болест а при припадък винаги го обръщай на една страна задание неси глътне езика 

Ю СИ БИ - България

30 юни 2017 14:17

Знаете ли, че в Канада хората с епилепсия са 2 пъти повече от тези с церебрална парализа (55 000), мускулна дистрофия (28 000), множествена склероза (39 000) и кистозна фиброза (3 400) взети заедно. Епилепсията може да съществува като самостоятелно заболяване, но може да е придружена и от други мозъчни заболявания като церебрална парализ... Вижте повече

Ю СИ БИ - България

14 юни 2017 09:31

Вижте повече