Време за плаж! Как да се спасим, ако заспим на плажа и се събудим като

Участници

Мнения

Време за плаж! Как да се спасим, ако заспим на плажа и се събудим като

Участници

Мнения

avatar
Пом.-фарм. Ниделина Петкова

Фармация

15 сеп 2023 18:34

За след изгаряне при по- висока степен казват че е подходяща хиауроновата киселина. За това и при по- сериозни изгаряния се препоръчва цикатридина. Иначе при по- леки форми се препоръчва пантенол.

Аз тази година открих английската марка Cabana Sun и съм направо възхитена. Кожата ми е ужасно бяла, от онзи тип съм - много светла кожа с много тъмна коса. Обикновено ходя на солариум поне 7-8 пъти преди море, щото иначе ставам червена като рак. Тази година не успях да се подготвя и отпътувах направо към морето. Даже слънцезащита не бях си купила, понеже нямах време. В местната дрогерия в Царево една леля ми предложи тази марка, тъй като белите чужденци само нея купували. Малко се зачудих, понеже е доста евтина, обаче нямах избор (нивея и гарние не купувам за нищо на света). Взех 50 фактор и направо се изумих - цял ден изкарах на плажа с едно намазване от сутринта. Грам не изгорях, а даже потъмнях и то съвсем равномерно. Не знам какъв е тоя сапун, но на всички препоръчвам да не се оставят да изгорят, защото слънцето е мега вредно.