cover photo
От
21.06.18
До
24.06.18
Пловдив, България
булевард, "България“ 97
thumbnail

МАСТЪР КЛАС ПО ОНКОЛОГИЧНА ФАРМАЦИЯ' 2018

Научно събитие,  Отворено

За втори път в България, Български фармацевтичен съюз /БФС/ и Българското сдружение за онкологична фармация /БСОФ/ организират основен Мастър клас по онкологична фармация.

 

Тази година обучението се провежда като съпътстващо събитие в рамките на Българските фармацевтични дни 2018г. Тридневният курс дава базови знания и умения, свързани с приготвянето на цитостатици, според Европейските стандарти за качество и Добрата фармацевтична практика. Програмата е разработена от European Society of Oncology Pharmacy /ESOP/ като обучението ще се проведе от лектори от България и ESOP.

 

  • Обучението e акредитирано от Комисията по качество на БФС с 30 (тридесет) кредитни точки, съгласно протокол 237/25.04.2018г.;
  • Успешно завършилите курса ще получат сертификат от БФС и ESOP;
  • Право на участие имат магистър-фармацевти и помощник-фармацевти;
  • Осигурен е симултанен превод на български език и всеки участник ще получи комплект материали.

Броят на местата е ограничен! Регистрацията ще бъде затворена веднага след запълване на местата в курса

 

Място на провеждане:        

                                 

гр. Пловдив, Парк-хотел Санкт Петербург****

 

Време на провеждане:

21.06.2018 г. /четвъртък/ от 14:00 до 17:30ч.;

22.06.2018 г. /петък/ от 9:00 до 17:30ч.; 

24.06.2018 г. /неделя/ – от 9:00 до 12:00ч.

 

Повече информация на сайта на БФС:http://www.events.bphu.bg/?page=event&eid=27

Програма

Кратко представяне на лекторите във Втори Мастър клас по Онкологична фармация,

 

 

Проф. Ален Астие

Водещ лектор от Франция. Заместник-председател на ESOP за периода 2016 – 2019 г.

Ален Астие е професор по клинична фармакология и биофармация, ръководител на катедра "Фармация", университетска болница "Анри Мондор", Париж, Франция.

Професор Астиер защитава докторска дисертация с фармацевтични проучвания (PharmD) през 1972 г. в Парижкия университет V René Descartes. Има завършена докторска степен по биологична и структурна химия през 1976 г. в Париж XI университет във Франция. Допълнително е завършил клетъчната фармакология (Ecole Pratique des Hautes Etudes, Париж, Франция, 1984) и получава своята хабилитация за използване на радио елементите в биологията през 1986 г. (CEA, Orsay, Франция). Бил е асистент по фармацевтична химия от 1977-1981 г., Фармацевтичен факултет, университет "Париж XI", Франция.

Понастоящем професор Астиер е член на Френската академия по фармация и е лауреат на престижната награда "Гален" за фармацевтични изследвания през 2001 г. за работата си с фомепизол като антидот на етиленгликол и метанол. Изследователските интереси на професор Астиер включват експериментална и клинична фармакология и фармакокинетика на противоракови лекарства, особено органоарцерични и имуносупресивни лекарства; нови технологични формулировки, анализ и стабилност на противоракови лекарства, в частност моноклонални антитела.

Професор Астиер е вицепрезидент на Европейската асоциация по онкологична фармация (ESOP) и на Френското фармацевтично дружество по онкология (SFPO) от 2001 г. Член е на различни научни комитети и председател на множество международни конгреси, организирани от международни общества като ECCO, ESCP и ESOP и няколко национални комисии като Institut National du Cancer (INCa) и Френската агенция по лекарствата (ANSM). През 2012 г. е избран за управител на ECCO. Професор Астиер е член на редакционната колегия на Journal of Oncology Geriatry (JOG) и Европейското списание по онкологична фармация (EJOP). Той е главен редактор на Annales Pharmaceutiques Francaises, официално издание на Френската фармацевтична академия. Професор Астиер има обширен списък с академични публикации. Досега е автор на над 200 научни статии в научни списания и 275 доклади и постерни презентации на научни конгреси.

 

 Маг.-фарм.Ахмет Боснак

Лектор от Република Турция.

Заместник-председател на ESOP за периода 2016 – 2019 г.

Завършва Факултета по фармация в Гузи, Анкара, Турция през 1998 г. Работи като фармацевт между 1998-2004 г. и като консултант в областта на медицинските изделия за CE Certification в Европейския център за бизнес развитие в Турция между 2004-2006 г. Завършил е магистърска степен по молекулярна генетика (2004 г.). През 2006 г. започва да работи като главен фармацевт в онкологичната болница в гр. Газиантеп. Той е основател на първия център за централизирано приготвяне на цитостатици в Турция. През 2015 г. започва да води лекции в областта на онкологичната фармация във факултети по фармация в Близкия изток. Понастоящем преподава онкологична фармация и хранене, клинична фармация. През 2009 г. Г-н Боснак основава Асоциацията на турските онкологични фармацевти (TOPA). Понастоящем той е президент на TOPA. През 2007 г. Турция получи признание от Европейската асоциация по онкологична фармация (ESOP) като пълноправен член, благодарение на инициативите му. От 2013 г. той е вицепрезидент на Съвета на директорите на ESOP и съосновател на секцията за Азия, Африка и Близкия изток.

Маг.-фарм. Боснак бе поканен да даде брифинг за "Новите техники, разработени в областта на химиотерапията и лекарствената подготовка и клиничната фармация" на "Изследователската комисия, създадена с цел да се определят предпазните мерки, които трябва да се предприемат по отношение на раковите заболявания" от Турския парламент. Носител на Специалната награда на Турската фармацевтична академия „За проспериращите научни изследвания в областта на онкологичната фармация". Той организира сертифицирана образователна програма за напреднали, наречена "Техники за приготвяне на цитостатици и безопасно управление на средата". Боснак има издадени две книги "Наръчник по онкологична фармакология - 10 етапа на формулата"; Клинична онкологична фармация", редактор е в научни списания, статии за продължаващо обучение за онкологични фармацевти", книги с преводи за качеството и стандартите на онкологичната аптека.

Маг.-фарм. Боснак представя онкологичната фармацевтична практика в много международни научноизследователски и развойни дейности и научни комитети.

 

Маг.-фарм. Велина Григорова

Лектор от България.

Г-жа Григорова е комисар на ЕSOP в Европейската Агенция за лекарства.

Председател на Професионалната организация на болничните фармацевти в България и член на УС на БФС.

Маг.-фарм. Велина Григорова е ръководител на болничната аптека при УНИ ХОСПИТАЛ гр. Панагюрище, има придобити специалности за следдипломно обучение по Клинична фармация и Болнична фармация.

Има сертификат от ESOP за успешно преминат Мастър клас по онкологична фармация – трето ниво.

 

Маг.-фарм. Мариана Енева

Лектор от България.

Ръководител на болничната аптека при МБАЛ ”Надежда“, гр. София.

Има придобита специалност за следдипломно обучение по Клинична фармация, сертификат от ESOP за успешно преминат Мастър клас по онкологична фармация – трето ниво.

 

 

                                   Маг.-фарм. Надежда Григорова

                                   Лектор от България.

Представител на ПОБФБ в ЕАНР. Работи в болничната аптека при УМБАЛ ”Свети Георги” град Пловдив, има сертификат от ESOP за успешно преминат Мастър клас по онкологична фармация – трето ниво.

 

Маг.-фарм. Цветанка Вълчанова

Лектор от България.

Ръководител на Българската делегация в ЕSOP.

Председател на Българското сдружение за онкологична фармация, член на УС на БФС и член на Висшия съвет по фармация към Министъра на здравеопазването.

Маг.-фарм. Вълчанова е ръководител на болничната аптека при СБАЛХЗ, гр. София, има придобита специалност за следдипломно обучение по Клинична фармация и сертификат от ESOP за успешно преминат Мастър клас по онкологична фармация – трето ниво.

 

Програмата може да видите в прикачения файл.

Прикачени файлове

pdf

Споделете:

0
Участници
0
Интересуващи се
Започва на: 21.06.2018 09:00
Свършва на: 24.06.2018 18:30
Пловдив, България
булевард, "България“ 97

Коментари

0
Участници
0
Интересуващи се
Започва на: 21.06.2018 09:00
Свършва на: 24.06.2018 18:30
Пловдив, България
булевард, "България“ 97