cover photo
От
15.02.19
До
17.02.19
Правец, България
х-л РИУ Правец
  • Ще присъствате ли
thumbnail

Втора педиатрична оториноларингологична конференция

Научно събитие,  Затворено

 

 

ПРОГРАМА

 


15 Февруари 2019 г. 
Сесия 1

 

Детска отология

Модератори: Диляна Вичева, Петко Минчев

 

14:00 – 18:30 Регистрация

16:00 – 16:30 Коктейл „Добре дошли“ 16:30 – 16:50

 

Откриване на конференцията:

 

16:50 – 17:20 Джон Ръсел: Среден отит в детската възраст – насоки

17:20 – 17:40 Симпозиум – Sandoz (Сребърен спонсор) - Диляна Вичева: Антибиотична резистентност – актуален проблем и съвремие

17:40 – 18:00 Жан Мишел Трилия: Слухова рехабилитация при вродени ушни малформации: Кога се поставят имплантируемите устройства?

18:00 – 18:15 Тодор Широв: Отоневрологично изследване при децата

18:15 – 18:30 Иван Маджаров: Колаборация между БЛС и Националното Сдружение по ОРЛ, ХГШ

19:30 Вечеря  (Ресторант „Езерото“)16 Февруари 2019 г. 

 

Сесия 2
Обща детска оториноларингология

Модератори: Диана Попова, Ваня Недкова 

 

08:30 – 08:40 К. Маджарова, А. Бешкова: Анализ на промените във VEMP теста при изследване на деца с вестибуларна дисфункци

08:40 – 08:50 Дончо Дончев: Динамика в резултатите на слухово-говорното развитие на кохлеоимплантирани деца в кърмаческа и прохождаща възраст

08:50 – 09:05 Г. Илиев, П. Иванова, М. Милков: Глухота в детската възраст – причини и подходи

09:05 – 09:20 Диана Попова: Поведение при серозен среден отит

09:20 – 09:30 Фирмена презентация – GSK - Магдалина Мирчева: Обществени ползи на Пневмококовите имунизационни програми

09:30 – 09:40 Фирмена презентация – Medis - Пенка Переновска: Имуномодулация при рецидивиращи респираторни инфекции в детска възраст

09:40 – 09:50 Фирмена презентация – Vedra International - Румен Бенчев: Комплексен подход за поддържане здравето и компетентността на интелигентния нос

09:50 – 10:00 Фирмена презентация – Pharma Select - Найден Петров: ТЕНОРОС – съвременна алтернатива на капките за нос

10:00 – 11:00 Симпозиум – Алпен фарма (Платинен спонсор)
Модератори: Валентин Стоянов, Пенка Переновска
Лектори: Диляна Вичева, Миглена Георгиева, Иван Несторов
Синусният микробиом при дисбиозата на риносинуитите – алтернативно лечение
Инфлуназал спрей за нос – щадящо лечение на възпалението

 

11:00 – 11:30 Кафе- пауза

 

Сесия 3
Вродени УНГ малформации Модератори:  Илиан Дойков,  Боряна Върбанова

11:30 – 11:45 Джон Ръсел: Ларингомалация – актуализация

11:45 – 12:00 Жан Мишел Трилия: Хоанална атрезия: Как я правя?

 

Сесия 4
Тонзили и Обструктивна сънна апнея Модератори: Румен Бенчев, Карен Джамбазов

 

12:00 – 12:30 Клиничен Симпозиум – акцент и дискусия
Йохан Уиндфур: Идеи за избягване на опустошителни резултати след операция на тонзилите

12:30 – 12:50 Питър Каталано: Обемни промени в ретро-лингвалния въздухопоток след минимално инвазивна носна и синусна хирургия при деца с разстройство на съня и дишането

12:50 – 13:05 Джон Уолкър: Растеж на лицево-черепните кости при децата

13:05 – 13:15 Фирмена презентация – Natur Pharma

13:15 – 13:30 К. Джамбазов, Ал. Топалова, С. Марков: Ефективност на ендоскопската ендоназална хирургия в лечението на заболяванията на околоносните кухини и на базата на черепа при деца

 

13:30 – 14:30 Обяд (Ресторант „Езерото“)

 

Сесия 5
Трудни дихателни пътища в детската възраст
Модератори: Николай Сапунджиев, Миглена Георгиева

 

14:30 – 15:00 Клиничен Симпозиум – акцент и дискусия - Пенка Переновска, Цоло Цолов: Спешни състояния при деца с чужди тела  – дългогодишна екипност и традиция

15:00 – 15:20 Симпозиум  – Berlin Chemie (Сребърен спонсор) - Диляна Вичева: Kачеството на живот при деца с алергичен ринит

15:20 – 15:35 Тед Попов: Глобалният възход на инициативата ARIA и фокусът й върху отделните възрастови периоди от живота

15:35 – 15:45 Лора Никифорова: Особености на ендоскопската диагностика на ларингомалация

15:45 – 15:55 Димитър Пазарджиклиев: Кисти на пода на устната кухина1

5:55 – 16:05 Тома Аврамов: Симптоми и признаци при заболявания на дихателните пътища при деца

16:05 – 16:20 Любомир Киров: Микробиом или другата вселена

16:20 – 16:30 Диляна Вичева: Носна обструкция в детската възраст

 

16:30 – 17:00 Кафе-пауза

 

Сесия 6
Модератори:  Александър Вълков, Петрана Чакърова

17:00 – 17:20 Симпозиум – Shire (Сребърен спонсор) - Николай Сапунджиев: Оториноларингологични Манифестации при Синдром на Хънтър

17:20 – 17:30 Н. Георгиева, Хр. Златанов: Ендоскопска дакриоцисториностомия в детската възраст

17:30 – 17:40 Стоян Марков, Ал. Топалова: Оток и абсцес на клепачите – най-честите орбитални усложнения от риногенен произход

17:40 – 17:50 Т. Димитрова, Д. Дончев, В. Цветков, Е. Кържин, Д. Йорданова: Хирургично лечение на дете с обструктивна апнея и Пратер-Уили Синдром

18:00 Закриване на конференцията

20:00 Вечеря (групова снимка на участниците)

 

 

17 Февруари 2019 г.


До 12:00Отпътуване на участниците

 

Постерна сесия (16 февруари 2019г.):
Време за представяне: 11:00 – 11:30
Модератор: Тодор Широв

1. Св. Мирчев, Ал. Вълков, В. Недкова, С. Дачева, Г. Николов, Б. Духленски
Прилагане на Алгоритъм за мониториране на лицевия нерв при наличие на отогенна лицева парализа от хроничен среден супуративен отит у дете: клиничен случай.

2. Калоян Чилингиров
Ефектът от тонзилектомията при синдрома на Периодична треска с афтозен стоматит, фарингит и шиен аденит – клиничен случай.

 

ЗА РЕГИСТРАЦИЯ И ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ НАТИСНИ ТУК

Коментари

Loading...