КОЛДРЕКС МАКС САШ ЛИМОН 5БР ST11L9S4
16%
Разни

КОЛДРЕКС МАКС САШ ЛИМОН 5БР ST11L9S4

3.69 лева
4.39 лева

COLDREX MaxGrw Lemon powder for oral suspension 

Колдрекс МаксГрип Лимон прах за перорален разтвор 

Моля прочетете внимателно тази листовка преди да започнете да приемате Соldrех MaxGrip Lemon.

Състав:

Какво съдържа Coldrex MaxGrip Lemon?

Всяко саше съдържа като активни вещества Paracetamol 1000 mg, Phenylephrine hydrochloride 10 mg и Ascorbic acid (Vitamin C) 40 mg.

Всяко саше съдържа и захароза, лимонена киселина, натриев цитрат, царевично нишесте, натриев цикламат, захарин натрий, силициев диоксид (колоиден, безводен), лимонена есенция и природен куркумин (Е 100).

Всяка опаковка съдържа 5 или 10 сашета. Всяко саше съдържа 6.4 g прах.


Показания:

За какво се прилага Coldrex MaxGrip Lemon?

Coldrex MaxGrip Lemon краткотрайно облекчава симптомите при грип и простуда. Тези симптоми включват главоболие, висока температура, мускулни болки, запушен нос, болки при възпалено гърло. 


Характеристики:

Как действа Coldrex MaxGrip Lemon? 

Coldrex MaxGrip Lemon съдържа

  • Парацетамол - аналгетик (болкоуспокояващо средство) и антипиретик (понижава температурата). Дозата му в лекарственият продукт е 1000 mg.
  • Фенилефрин хидрохлорид - деконгестант, който намалява отока на лигавицата на носа и синусите, помагайки Ви да дишате по-леко и
  • Аскорбинова киселина (витамин С) - който обикновенно се прилага при грип и настинки поради повишените нужди на организма, особено в началния стадий на заболяването.
  • Активните съставки в Coldrex MaxGrip Lemon не причиняват сънливост.


Противопоказания:

ПРОВЕРЕТЕ ПРЕДИ ДА ПРИЕМЕТЕ ТОВА ЛЕКАРСТВО 

Не приемайте с други лекарства, съдържащи парацетамол.

Не приемайте с други лекарства, предназначени за грип, простуда или запушен нос. 


He приемайте Coldrex MaxGrip Lemon, ако:

• сте алергични към парацетамол, фенилефрин хидрохлорид или витамин С или към някоя от другите съставки, посочени по-горе;

• страдате от чернодробно или тежко бъбречно заболяване;

• страдате от повишена функция на щитовидната жлеза, диабет или сте лекувани от високо кръвно налягане или сърдечни заболявания;

• взимате антидепресанти, бета-блокери и приемате или сте приемали, през последните две седмица, инхибитори на моноаминооксидазата;

• ако страдате от вродена непоносимост към фруктоза, глюкозен/галактозен синдром на малабсорбция или захарно/изомалтозен дефицит. Всяко саше Съдържа, 4g захароза.


Предупреждения / предпазни мерки:

Консултирайте се с Вашия лекар преди да вземете Coldrex MaxGrip Lemon:

• ако взимате метоклопрамид, домперидон (използван за повлияване на гадене и повръщане) или холестирамин, прилаган за понижаване на нивото на холестерин;

• ако приемате лекарства за разреждане на кръвта (например warfarin);

• ако сте на диета с ниско съдържание на натрий. Всяко саше съдържа 0.12g натрий;

• ако сте бременна или кърмите;

• консумирането на алкохол (особено в по-големи количества - 90 мл. концентрат) едновременно с приемането на Coldrex MaxGrip Lemon повишава риска от чернодробно увреждане. Ако приемате по-големи количества алкохол, уведомете лекуващия лекар преди да вземете лекарствения продукт.


Дозировка и указания за употреба

Как трябва да взимате Coldrex MaxGrip Lemon?

Изсипете едно саше в чаша и напълнете с гореща вода. Разбъркайте докато се разтвори. Прибавете, ако е необходимо студена вода и захар по желание.


Възрастни и деца на и над 12 години:

Да се взима по едно саше на всеки 4 часа.

Не взимайте повече от 4 сашета за период от 24 часа.

Да не се взима на интервали по-кратки от 4 часа.

Не давайте на деца под 12 години, освен по лекарско предписание.

Консултацията с лекар е наложителна, ако високата температура продължи повече от 3 дни, а другите симптоми - повече от 5 дни. 

Не надвишавайте посочената доза. 


Какво трябва да направите, ако приемете прекалено голямо количество?

Ако приемете повече от препоръчаната доза, незабавно потърсете медицинска помощ, дори и да се чувствате добре. Приемането на прекалено голямо количество може да увреди черния дроб.


Нежелани реакции

Какви нежелани реакции могат да се наблюдават при Coldrex MaxGrip Lemon?

Нежеланите реакции при парацетамол са редки. Може да се наблюдават алергични реакции, напр. кожен обрив. Много рядко е съобщавано за промени в кръвната картина, но тези промени не са били задължително свързани с приемането на парацетамол.

Фенилефрин може да причини гадене, главоболие, леко повишаване на кръвното налягане и много рядко сърцебиене. Тези ефекти са преходни. Консултирайте се с Вашия лекар, ако наблюдавате някакви неочаквани реакции.


Допълнителна информация

Срок на годност:

Не използвайте след датата, посочена на опаковката.

Да се пази на места, недостъпни за деца. Да се съхранява под 25°С


Притежател на разрешението за употреба: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare GJaxoSmithKline Export Ltd 

Brentford, TW8 9GS UK. 

(logo) GlaxoSmithKline


Производител на лекарственият продукт: SmithKlineBeecham S.A., Ctra. De Ajalvir, Km 2,5,

Alcala de Henares, 28806, Madrid, Spain


Дата на последно преразглеждане на листовката

Март 2001


* Coldrex е търговска марка


Коментари