Публикация
Българин, студент по медицина в Кьолн, издаде учебник

Помагалото вече се разпространява във всички медицински университети, както и по интернет в цял свят
Търновецът Ивайло Иванов, студент по медицина в Кьолн, издаде учебник, пише в днешния си брой в. „Труд“.
Научното помагало „Химия за медици“ е на немски език, излязло е от печат преди месец и вече се разпространява във всички медицински университети, както и по интернет в цял свят.
Трудът на студента отличник е от 251 страници и съдържа 17 глави по теми, по които той е работил при подготовката на други студенти.
Изданието е богато илюстровано, съдържа много примери, химически уравнения и формули, уточнява всекидневникът.
Този учебник е създаден по желание на посещаващите моя курс „Химия за медици“ в университета в Кьолн. Много често бях питан от студентите за писмена форма на курса ми. Нещо, което да обяснява на начално ниво материята и стъпка по стъпка да обяснява всичко разбираемо, отбелязва Ивайло Иванов, който тази година завършва.
Повече по темата – четете в новия брой на в. „Труд“.
Коментари