Публикация
21% от учителите готови да се ваксинират

21% от учителите в образователните институции са заявили желанието си да се ваксинират на този етап. Ще продължи записването, докато тече ваксинацията на втората група по плана. Приоритетно ще бъдат ваксиниран и непедагогическият персонал в образователните институции.
Това стана ясно по време на работна среща, в която участваха министърът на здравеопазването проф. Костадин Ангелов, министърът на образованието и науката Красимир Вълчев и членове на Националния оперативен щаб.
Темите на разговора бяха
противоепидемичните мерки в училищата
и предстоящата ваксинационна кампания на педагогическия и непедагогическия персонал. Анализът на противоепидемичните мерки продължава и все още е рано да се вземат окончателни решения.
Предстои масово тестване на работещите в образователната сфера
Здравният министър и главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев съобщиха, че темповете на ваксинация у нас съвпадат с тези в Германия, съпоставени на база брой поставени ваксини на глава от населението.
Коментари