Публикация
Лекар на 82 гoдини се грижи за хора от пет села

На 82 години, но въпреки това всеки ден на работа в кабинета си в помощ на пациентите. Това е ежедневието за д-р Йорданка Йорданова, която е единственият личен лекар в родното си село Драгоево (община Велики Преслав). С повече от 50-годишен стаж, тя казва, че работата ѝ не е просто призвание, а начин на живот.
Работим сутрин и следобед, за да може да обслужваме пациентите от района, защото вече са събрани пет села. Друга професия не бих предпочела, това е, разказа тя пред bTV.
А доволни и благодарни не са един или двама
Сред случаите, които д-р Йорданова ще помни винаги, е моментът, в който заедно с медицинската сестра Димитричка Жекова спасили живота на малко бебе с гърчове.
Медицинската сестра е на 75 години.
„През тези 50 години много лекари се смениха тук, идват за по една година, за по две години и си отиват, но д-р Йорданова - дали беше директор на Народно здраве, дали беше някъде, винаги е обслужвала хората“, разказа Димитричка Жекова.
Над 1000 са общо пациентите, за които се грижи д-р Йорданова
Сред тях и Стоян Станчев, който казва, че по време на COVID пандемията екипът Йорданова - Жекова го е спасил.
„2020 година, ако не беше тази лекарка, нямаше да съм тук”, заяви той.
Работата на 82 години е важна отговорност, изтъква д-р Йорданова.
Тя съветва младите лекари да не се страхуват да работят на село и споделя, че засега не мисли да прекратява практиката си.
Коментари